| S†®£p§¦L§ a întrebat:

As vrea sa va intreb si eu ceva.big grin...de vreo 3 zile am racit tare.adica: am dureri in gat, tusesc intruna, mi`e rau, ma dor ochii si capu cryingcrying...credeti ca am gripa noua. s`au poate fi doar o simpla raceala?batting eyelashes

Multumesc kiss

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca ai dureri musculare si de globi oculari, nu e o raceala banala ci o gripa. Nu stiu daca simpla sau noua, dar ar fi bine sa te vada un medic specialist pe boli infectioase.

| emy a răspuns:

Orice ar fi, trebuie sa te vada medicul de familie, ca sa-ti dea tratamentul potrivit.Sa nu iei medicamente "dupa capul tau", caci risti sa ai alte probleme! Insanatosire grabnica!

| emy a răspuns:

Cu multa placere.

| Brigitta a răspuns:

Indiferent ce credem noi ar trebui sa te vada un medic ca sa stii sigur ce ai si sa primesti tratamentul adecvat.
Insanatosire grabnica!

| no_5867 a răspuns:

este o simpla gripa am avut si eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca este doar una simpla daca faceai si temperatura, atunci da! Poate dar oricum mai bine mergi la doctor sa iti dea un tratament de specialitate

| beebee a răspuns:

Ei bine si eu sunt racite in momentu de fata.Am laringita.
Din moment ce te dor ochii si capul este probabil sa ai febra.
Eu nu prea cred ca e gripa noua ci doar o raceala. Cel mai bine te-ai duce doctor asa cum am facut si eu. Poti sa intri pe acest site si sa te informezi in privinta gripei porcina http://stirileprotv.ro/......-noua.html

| andree_4277 a răspuns:

Presupun ca este doar o simpla raceala...si eu am trecut prin asta si acum nu mai am nimic.

| claudia_1441 a răspuns:

Salut.parerea mea, nu tepanica, bea mult ceai de musetel si o sa treaca.nu e gripa noua.claudia

| andreutsaxx a răspuns:

Eu zic ca nu ai gripa noua. adica, poate fi o simpla raceala. Sa stii ca si pe mine ma doare acum in gat... dar deocamdata sunt la un inceput de raceala big grin in orice caz, eu cred ca nu ai gripa porcinahappy. Si sa iti dau un sfat. S-a aprobat vaccinul impotriva gripei porcine. Sa nu il faci nici daca ti-ar da cineva 11 vile 9 cabane, un bugati, un ferrari si o limuzina. ok?hee hee

ca sa iti treaca raceala, fa-ti un compot, bea ceai, si nu lua multe medicamente de-odata big grin happy