| anonim_4396 a întrebat:

Aseara a dat o masina peste mine...nu a fost tare grav. m'a lovit la spate sh am cazut in genunchi. acum ma dor doar picioarele...sh spatele dar din cauza altor probleme...big grin... mi-e frica sa nu patesc ceva mai tarziu... oare a fost grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| hândel a răspuns:

Si eu sunt asa. Sunt bine, sunt puternic, pana cad si nu ma mai ridic. Nu suntem indestructibili, dai mai multa atentie sanatatii, corpului, daca esti puternica asta nu inseamna ca si corpul iti este. Mama ta tea certat ca a fost speriata la gandul ca ai fi putut pati ceva grav si te-ar fi putut pierde. Cand vei fi parinte vei intelege grija ei. Ai grija de corpu' tau, fara el ajungi ingeras. Sanatate multa AnYyY, fie ca analizele sa fie bune.

8 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Mergi la medic sa nu ai probleme la coloana, nu amana nu te joci cu asa ceva...

| elena a răspuns:

Obligatia celui care a dat cu masina peste tine era sa te duca la spital imediat, daca nu voia el, trebuia sa i-o ceri tu. Exista o multime de cazuri, cand dupa un accident usor victima a refuzat sa mearga la spital si a doua zi a decedat... Fereasca Dumnezeu ...in cazul tau... dar nu este tarziu sa consulti macar medicul de familie.

nony
| nony a răspuns:

Cred si eu ca este grav. Cel mai bine e sa-ti faci un control la spate.
Nu stii ce s-a intamplat de fapt si mai tarziu sa ai mult mai multe probleme decat iti imaginezi.

| maryana5 a răspuns:

Saracul de tine worried Orice accident e grav...eu una m-as duce la doctor, cine stie poate te-a lovit la coloana si poate fi ceva foarte grav.Decat sa risti sa nu mai poti merge mai bine dai o fuga la doctor.
succes happy
xoxoo, mary peace sign

| andrelina a răspuns:

Salut! Te sfatuiesc sa te duci la doctor! Trebuia sa faci lucrul acesta de aseara! Nu-ti neglija sanatatea! Faci ce vrei.Insanatosire grabnica! pupici!

| tremuriciiuliana a răspuns:

Te sfatuiesc sa mergi cat de curand la medic pentru ca acea lovitura tia putut afecta coloana sau un nerv care duce la muschii picioarelor

| GnnAndra a răspuns:

Maryana5 sunt fata...nu baiat...am numai cateva julituri pe picioare.atata tot... oricum raman cu sechele pe viata :-|...noroc k nu a fost mai grav.si eu am refuzat sa merg la doctor.era noapte... i'am zis aluia k sunt bine. dar a insistat sa ma duca acasa sa vb cu tata...sh cand am ajuns acasaa a inceput mama sa ma certe.de parca a fost vina mea... unde e sa se intample se intampla... sper ca sunt bine. voi merge la un control la spate.Doamne ajuta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

mai fata merg la spital si fa-ti un RMN la coloana, nu mai sta! Sanatate multa! ai luat datele soferului sau macar nr masinii?