| yyo a întrebat:

Buna am si eu o intrebare cam prosteasca dar na : Exista fantome? sau spirite? hai sa va povestesc ceva trist pe 15 mai prietena mea cea mai buna(din copilarie) a avut accident cu masina au intrat cu masina intr-un tir si ea fiind in spate s-a lovit foarte grav la cap, a stat 2 saptamani in coma si pe 30 mai a murit sad in fine acum am plans la inceput am avut o depresie scurta acum de appe o saptamana am inceput sa delirez adc iar am intrat intr-o depresie imi este din ce in ce mai dor de ea crying ii simt lipsa cat mai mult posibil luni aveam ora de ligica cu dirigu si in timp ce stateam eu adormita cu capul pe banca am simtit cum mi-a pus cineva mana pe spat. imediat m-am intors dar nu era nimeni si fetele din spatele meu erau intoasre cu spatele mine, astazi alta chestie - am draperiile trase si este intunerik la mine in camera j lnga tv este un scaun cu niste haine j acolo am o oglinda de aia mare si eram concentrata la pc... j dintr-o data imi ridicai privirea si vazui o umbra galbena care se ridica in sus si iesii pe usa.(usa este deschisa) ma speriai imi bate inima ft tare... vreau sa mentinonez ca la imormantare cand eram in biserica am ma uitam la ea si plangeam j am incercat sa aprind lumanarea si s-a stins de 3 ori nu se aprindea, apoi era un buket de flori pe capota masini oricat de bine legat era nu statea deloc cadea mereu, a murit cocosul in mana la o femeie, cand sa ajungem la cimitir i s-a spart tabloul din senin, cand sa o imormantam am cazut in genunchi j eu j mama ei lnga ea j s-a urcat un greiere pe genunchiul meu astea sunt ceva semne sau este doar imaginatia mea, (a si atunci cand ma urca in vreo masina am sentimentul acela de accident si imi dorecs foarte mult sa se intample asta) dau funda ajutati-ma sa inteleg si eu crying

Răspuns Câştigător
| miauuau a răspuns:

şi eu cred că există dar fi fără grijă, ele nu-ţi pot face rău. Şi nu, nu delirezi. Îţi lipseşte doar foarte mult şi e normal să-ţi imaginezi că îi simţi prezenţa. Nu trebuie să iei în serios fiecare lucru ciudat pentru că poate nu sunt semne de la ea. Nu ai pierdut-o pe prietena ta, legătura dintre voi incă există pentru că ţineţi una la alta.
Ai nevoie doar de timp pentru a scăpa şi de senzaţia ciudata din maşină pentru că în timp îţi va trece. Totul e din cauză că te-a marcat prea mult ceea ce i s-a întâmplat prietenei tale dar nici o grijă, îţi vei reveni, ai nevoie doar de timp sad

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pai stiu ca suna ciudat, dar eu cred. Incearca sa ai o busola la tine, e ceam mai clasica metoda care te-ar putea ajuta(daca chiar este ceva). DE preferat s ao tii pe langa tine, si s avezi daca se misca din senin.

| Domnisoaraindragostita a răspuns (pentru sltlp):

Daca sincer si eu cam cred, dar nu am vrut sa recunosc deoarece se gasesc destepti care incep sa rida daca le spui ca crezi.

| Domnisoaraindragostita a răspuns:

Nu stiu, eu nu prea cred in fantome, dar se spune ca daca unii daca mor prea tineri nu isi gasesc linistea. Am vazut la televizor o fata care s-a otravit cu ciuperci si venea noaptea si isi ameninta parintii.Dar nu pot sa ti spun daca exista fantome sau nu. Apropo daca prietena ta a murit inseamna ca asa a vrut dumnezeu. Nu trebuie sa-ti doresti sa mori si tu.Ea s-a dus iar tu ai ramas aici ca sa-ti continui viata.

| yyo explică (pentru Domnisoaraindragostita):

Facea 15 ani in septembrie...sad

| Domnisoaraindragostita a răspuns (pentru yyo):

Imi pare rau pentru ea, dar nu ai cum s-o intorci de unde s-a dus.E foarte trist cind moare cineva atit de tinar.

| alexxxu a răspuns:

Nu stiu ce sa spun.e trist, dar tu trebuie sa intelegi ca trebuie sa ti continui viata