| Anonim13777 a întrebat:

Aseara m-am intepat cu cutitul in deget,cred ca in tendon,aproape de palma, si nu pot sa il misc acum

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Ok

| Anonimuserr a răspuns:

Ți-a afectat un nerv cu siguranță. Du-te la medicul de familie.
Adică cum nu poți să îl miști unde mai exact te-ai tăiat nu îl simți deloc?

| Anonim13777 explică (pentru Anonimuserr):

Tot degetul, nu pot sa il indoi

| Anonimuserr a răspuns (pentru Anonim13777):

Poate un nerv a fost afectat cu siguranță după acea înțepătură. Nu e bine, trebuie să te duci la doctor să vezi ce și cum. Du-te mâine luni. Oricum mai fă exerciții cu el poate își revine, mai încearcă să-l miști.

| WhiteTheShowZ a răspuns:

Du-te la un medic specialist ca e grav