| cristiyana a întrebat:

Asta iarna am avut un mic accident, am fost in spital si am slabit foarte mult.cand am ajuns acasaa, cu timpul m-am ingrasat un pic, insa cel mi mult la burta. picioarele si fundul sunt perfecte, la burtica is mai plina, iar fata o am slabutza.adica la fata nu m-am ingrasat. ce sa fac incat sa slabesc la burtik iar fata sa nu fie afectata.sau funda happyhappyhappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Fa sport, inotul sau atletismul sunt cele mai bune. Ai grija si cu alimentatia, o dieta cu mai multe alimente naturale este mai buna.
http://www.mypyramid.gov/
Daca faci abdomene iti imbunatatesti tonusul muschilor abdominali dar nu arzi prea multe calorii. Inca o chestie, am auzit ca lebenita si pepenele galben sunt bune pentru a scapa de depunerile de pe burta, este ceva legat de anumiti hormoni. :-?

| browneyes99 a răspuns:

Abdomenewinking eu fac 50 pe ziwinking nu sunt greu de facut si nu-i ti ia mult timpwinking o sa slabesti la burtica destul de bine. desigur daca reusesti sa te tii de programwinkingoo si nu manca peste ora 6 si incerca sa mananci paine cat mai rar si daca tot simti nevoia sa papi mananca paine neagra. si ai grija la dulciuriwinking

| barcelonamessi a răspuns:

Du-te la doctor sigur vei afla! dar la medicul de familie nu la cel care ai fost!big grinFunda?big grin

| AAandreeaAA a răspuns:

Tine un regim alimentar. nu imi bat joc de tine, dar stiu ce e bine. nu sunt nutritionist. am opt ani. si pe mine ma afecteaza. tine o dieta!

| NoName_5366 a răspuns:

Pai sa tii o dieta sau sa faci mult sport big grin! am si eu o rpietena care tot asa a vrut sa slabeasca dar doar din burtica big grin, si atunci s`a apucat sa faca abdomene, sa alerge minim 1-2 km pe zi si sa sa plimbe cat mai mult... rede`ma asa poti sa slabesti foarte mult din burtica happy. funda?batting eyelashes

Răspuns utilizator avertizat