| BOOBZen a întrebat:

Heii TPU,(am o intrebare, si ca sa intelegeci cititi tot) am 11 ani si am o inaltime de mai bine de 1.50, dar trebuie sa slabesc pentru balet, sunt la balet, daca nu slabesc urgent, trebuie sa-mi iau adio(fiindca m-am ingrasat), si nu vreau sa renunt, sunt foarte buna acolo, am 50kg si am burtica cam mare, cum sa slabesc de la 50kg la 40kg, sa "dau jos burta", a si sa-mi subtiez picioarele si sa-mi miccsorez "poponeata", dar sa fie indicat, va rog trebuie s-o fac, profa de balet e dura de tot, chiar a dat afara alte fete la balet, eu m-am ingrasat, aveam 40kg si am 50kg, plssss, dau FUNDE, si la ceilalti voturi de folositori, fara raspunsuri cam ca :esti bine... sau nu trebuie sa slabesti, si alte feluri

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| effect a răspuns:

Pai in primul rand eu zic sa te apuci de sport
Poti incepe sa:
-alergi foarte mult
-sa cobori si sa urci scarile de la bloc
-sa faci abdomene
-sa mergi la sala sa faci la aparate
-sa mergi la aerobic
Dar sa stii ca si alimentatia este foarte importanta
Trebuie sa
-sa nu mananci dupa ora 6
-sa numai mananci dulciuri deloc
-sa numai mananci paine sau foietaje
-sa mananci mai mult fructe
-sa mananci mult mai putin
Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa slabesti urgent iti spun sincer secretul este sa nu mananci. Da probabil ca toata lumea o sa imi sara in cap ca "ceeee nu e sanatos" si asa mai departe dar hai sa fim seriosi toata lumea stie asta dar nimeni nu recunoaste. Prietena mea cea mai buna a slabit 15 kg in 2 luni, deci iti poti da seama ca intr-adevar functioneaza.

| CristineDelaruss a răspuns:

Incearca sa fugi drumul de la scoala spre casa, si invers. La scoala la orele de educatie fizica fi foarte activa, si roga'ti profesoara sa te ajute sa slabesti putin, sa-ti indice niste exercitii simple si utile de facut acasa. Eu ti'as recomanda niste abdomene asa cam 10 pe zi, apoi creste "doza": de la 10 la 15 de la 15 la 25, sa vezi cat rezisti, apoi ramai la un numar fix. Sper sa ramai la balet!
Mult succes:*

| stefania_1904 a răspuns:

Fa exerciti