| mary09 a întrebat:

Astazi m-am lovit la degetul mare de la mana stanga si daca il rasucesc usor sau daca apas ceva cu el simt o durere la incheietura osului. E posibil sa se fi luxat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Daca nu-l mai misti este rupt daca-l misti nu ai nimic

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună! Da, este foarte posibil. Sfatul meu este să-l bandajezi, dar dacă te va durea şi în următoarele zile, ar fi bine să mergi la o consultaţie.

| 3v3LyNuK a răspuns:

Nu este doar o durere de moment dar daca nu-ti va trece pana maine eu as zice mai bine sa te duci sa te consulte vreun medic iti urez sanatate si bafta fundita pls?

| FreakAndFREAK a răspuns:

Du-te la medic, eu am fost in aceeasi situatie si a ramas putin stramb frustrated
Pana te duci la medic pune-ti gheata :*

| Taraban_Florin_1979 a răspuns:

Mi-am prins degetul la usa, am dureri mari. ce sa fac?