| CatincaRusu a întrebat:

Astazi ma dadeam pe un leagan si mi-am rupt blugii in acele "inele" metalice prinse una de alta care leaga leaganul de bara de sus. Unul dintre acestia era rupt pe jumatate, si asa, cand m-am atins de el, apasandu-ma un pic cam tare din greseala, mi-am facut o gaura in blugi. Acasa insa, cand mi-am dat jos pantalonii am vazut o zgarietura cam de 3 centimetri lungime din care a curs foarte putin sange. Credeti ca trebuie sa fac un vaccin antitetanos? Va rog, raspundeti-mi!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Te dai cu spirt si dupa cu apa ca nu ti-a intrat cuiul in carne.

| vlad8249 a răspuns:

Nu te mai uita pe net si da cu apa