| Flacără0000 a întrebat:

Astazi m-a înțepat o albina sau nu stiu ce era albina sau viespe.
Fix dupa ureche si s-a umflat putin.
Dar simt ca pe partea unde m-a muscat s-a înfundat putin urechea.
Este grav sau o sa treaca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DanielPH a răspuns:

Simti ca ti s-a infundat fiindca ai urechea umflata, este logic. Depinde cum reactionezi la venin, s-ar putea sa o ai umflata vreo doua zile, nu este chiar ceva serios, dar daca dupa doua zile, maxim 3, tot arata rau si nu da semne sa-si revina, fuga la medic cu tine.