| Didixu a întrebat:

Astazi mi-a luat mama niste prajituri de cofetarie din care nu m-am putut abtine sa nu gust...am mancat cam un sfert dintr-o prajitura :\ Intrebarea mea este: Credeti ca ma pot ingrasa de la acea bucatica de prajitura?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, te ingrasi 10 kg de la o inghititura

| zurick a răspuns:

Ai voie sa te rasfeti si tu din cand in cand, dar nu excesiv.Raspunsul meu fiind nu.

| William a răspuns:

Cat? Un sfert? Pai tu stii cate mii de calorii au prajiturile de cofetaire? Aia pun un sac de zahar la cinci prajituri. Nu numai ca o sa te ingrasi mai ceva ca un porc dar o sa faci si diabet zaharat de la sfertul ala de prajitura.

| thegatekeeper a răspuns:

Sa fim seriosi - nimeni nu se ingrasa de la o prajitura si cu atat mai putin de la o muscatura. Raspunsul e nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai tendinte de anorexie/bulimie daca gandesti atat de radical. De parca o prajitura ar fi o pastila care se umfla inauntru sau o bomba de carbohidrati.

| einenebun23 a răspuns:

Stai linistit nu!

| paulpetrolistu a răspuns:

Pai normal ar fi ca nu, dar depinde cate calorii are!

| Florinaa123 a răspuns:

Nu ai cum sa te ingrasi de la o bucatica. Oricum fa vreo 10 minute sport, pentru orice eventualitate.