| 1Hekate1 a întrebat:

Astigmatismul hipermetropic nu se poate rezolva nu? Mie asa mi-a zis medicul.mi-a zis ca si daca fac operatie tot nu o sa vad.Asa e? FundA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Mateaş_Ionuţ_Daniel_1992 a răspuns:

Si eu am Astigmatism miopic. Cand am mers la oftalmolog mi-a zis ca nu se poate repara decat prin operatie dar am cautat pe net si am gasit siteul asta: http://vedereperfecta.com/

| 1Hekate1 explică (pentru Mateaş_Ionuţ_Daniel_1992):

Mersi.dar legat de operatie..se vindeca? Mie mi s a zis ca nici operatie nu pot face ..adica pot.dar tot prost voi vedea..deoarece eu nu am defect de vedere...creierul nu primeste bine informatia. ceva de genu