| anonim_4396 a întrebat:

Ati avut vreodata probleme cu greutatea in plus? Cum ati procedat?

Ce parere aveti despre stilul de viata vegan, adica fara sa se consume nici carne, nici lapte sau oua etc.?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, dimpotriva, mereu am vrut sa ma ingras putin. Cel mai mult am rezistat 3 zile cu stil ala de viata si pot spune ca m-am simtit foarte bine, dar momentan, cum vreau sa ma ingras aman momentul cand o sa-l incerc din nou. Daca nu vrei sa te ingsasi chiar il recomnd, doar sa ai griva sa nu manaci prea putin pentru ca nu o sa ai destula energie.
Succes!

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Am reusit sa dau 17 Kg jos. Cu sport, suc de rosii, nu am amestecat painea cu pastele fainoase si cartofii, n-am mancat dupa ora 18.00, fructe si dulciuri mai putine si numai dimineata, fara prajeli cu ulei si numai carne macra ( fara grasime).
Omul este un animal omnivor. Lipsa unor alimente din mancare (carne, oua, lapte) duce la disfunctii in organism. In plus, daca te-ai lasat de regim te ingrasi la loc.

| neutrino a răspuns:

Eu am un cantar pe care-l folosesc saptamanal, iar atunci cand o iau razna cu mancarea iau masuri urgent. Nu sunt adeptul mancarii vegetariene, ba din contra!

| CristinaSNC a răspuns:

Daca vrei sa slabesti mananca mai putin, nu exclude decat prajelile si alimentele foarte grase, fa sport si bea 2 cani de ceai verde pe zi, te va ajuta kiss!

| Kenya a răspuns:

N-am avut probleme niciodata cu greutatea deoarece ma intretin prin sport.
Sunt de parere ca stilul de viata vegan este bun, doar ca nu cred ca as putrea renunta la lapte si la oua deoarece sunt mai bune ca, carnea.

| MidnightR a răspuns:

Am 1.70 si 76kg deci imi poti da seama ca nu sunt schilod.Si eu vreau sa slabesc dar niciodata nu m-as infometa doar de dragul de a da cateva kg jos.Carnea,laptele,oua toate sunt bogate in ceva necesar organismului nostru, deci de te-ai lipsi de ele.
E necesara o dieta daca vrei sa slabesti, asta e clar, dar nici chiar in halul asta. Daca vrei sa slabesti, fa exercitii.