| JSmith a întrebat:

Ce parere aveti despre stilul de viata strict vegetarian?

9 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Stilul de viaţă strict vegetarian este bun pe de-o parte dar dăunător pe de cealaltă parte. Spun că este bun deoarece trebuie să avem milă de animale dar, totuşi, corpul nostru are nevoie şi de proteine, şi de lactate, lipide, etc.

Toate cele bune!

| wolder a răspuns:

O parere buna
este sanatos
nu ucid animale
nu sunt pusi in pericol de un colesterol prea mare

| RAY a răspuns:

Un studiu a dovedit faptul ca daca 2 grupuri de oamenii manca acelasi cantitate de fructe au exact acelasi benefici indiferent ca sunt carnivori sau vegetarieni desi omul e ominvor nici carnivor nici vegetarian, proteinele slabesc sunt esentiale, daca manci fructe simti mereu foamete corpul cere proteine, energie, in fine fiecare face ce vrea parera mea sportul prelungeste viata si mancarea diversa de toate

| Latinmoon a răspuns:

Mi se pare ciudat.

| elyfel a răspuns:

Nu mi se pare Ok.Corpul nostru are nevoie de carne.Sunt omnivori nu ierbivori laughing

| Lina1993 a răspuns:

Sunt total de acord happy este un stil de viata mult mai sanatos, dupa cativa ani de la adoptarea acestui stil organismul devine mult mai rezistent la tot felul de virusi, boli etc, tenul imbatraneste mult mai greu si nu in cele din urma, te simti si mai bine psihic stiind ca nu mananci carnea unor fiinte nevinovate happy

| FGirl a răspuns:

Cred ca corpul nostru are nevoie de cate putin din toate. Din cand in cand e bine sa ne abtinem de la unele alimente, dar sa nu mancam deloc carne...nu. Prin urmare, nu sunt de acord cu acest stil de viata.

| MLyon a răspuns:

Strict vegetarian mi se pare o prostie, sincer. Nu trebuie sa mananci numai legume si fructe, si carnea are un rol important in corp.

| danutu90 a răspuns:

Nu e prea bine