| anonim_4396 a întrebat:

Ati incercat apa oxigenata pentru decolorarea parului inestetic facial? Da rezultate? In cat timp si cum se aplica? Are efecte negative asupra tenului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Zanatare a răspuns:

Daca esti adolescenta, poti sa iei apa oxigenata de la farmacie, si sa tamponezi cu putina vata locul respectiv. Crede-ma, am incercat. Iti sugerez sa iti iei apa cu concentratie de apa oxigena 3%, ca sa nu iti atace tenul. Dureaza mai mult, dar e mai putin periculos. Daca ai sub 13 ani, aplica odata la 2-3 zile, ca sa nu ti se albeasca pielea. Crede-ma, am invatat pe propria mea piele. Daca tot se albeste tenul, du-te sa iti epilezi parul inestetic facial la un salon, cu ceara. De asemenea, sunt benzi cu ceara de vanzare la super-market. La prima epilare trebuie sa-ti dai cu o solutie dezinfectanta, ca sa nu iti apara cosuri.