| Virus50c a întrebat:

Aveti idee de ce in unele momente cand ma ridic din pat mi se incetoseaza vederea destul de mult? Ce ar trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| cryna a răspuns:

Sa faci un control la ochi.s-ar putea sa ai nevoie de ochelari

| noi3 a răspuns:

Yup, am idee. tututor ni se intampla asta [daca ne ridicam brusc]
cand stai culcat __ sangele circula de la picioare pana la creieras. cand te ridici brusc |, creierul ramane fara oxigen pentru putin timp. atata timp cat ii ia sangelui sa ajunga inapoi.

| Mauve a răspuns:

Si mie mi se intampla asta. Am fost la oftalmolog si mi-a spus ca am astigmatism, iar acum am ochelari.

| iuo a răspuns:

Anemie. fa-ti niste analize

| ElHuron a răspuns:

Si eu patesc la fel numai ca mie mi se taie vederea, adica vad negru cand ma ridic din pat sau dintr-o pozitie mai relaxanta. Am fost la oftalmolog si a spus ca nu tine de oftalmologie acest fapt, ci sa consult un neurolog. Daca ajung la neurolog iti spun ce-am facut!

| Lokii a răspuns:

Şi mie mi se întămplă la fel dimineaţa când mă dau jos de pe pat. Parcă ameţesc si pentru. cateva secunde văd totul în ceaţa.

| ciprian1_8376 a răspuns:

Cred ca suferi de subnutritie.adica nu mananci ceea ce trebuie si cand trebuie.de aici lipsa de calciu.am patit.o si eu.du-te la un doctor si o sa.ti dea niste vitamine care o sa te puna pe picioare.dar si tu trebuie sa mananci ce trebuie si cand trebuie.ai f mare grija ca nu e de joaca cu sanatatea. fugi la un consult ca nu te mananca doctorul