| Irinadarian a întrebat:

Avocado mancat seara ingrasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca esti pe plus caloric va fi depozitat ca grasime, ingrasarea inseamna depozitare de grasime

| RoCkKiD a răspuns:

Nu asa functioneaza...

Depinde cat si ce ai mancat in timpul zilei. Te ingrasi daca manaci mai multe calorii decat consumi.

| PsyhoChild a răspuns:

Da. Avocado este un fruct pe care il mananci dimineata, la pranz sau in timpul zilei sub forma de salata, in niciun caz seara

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru PsyhoChild):

Care-i relevanța? Unde.i logica? Nu tot aceeași valoare energetică are ca e mâncat dimineata, după. amiaza, seara? laughing

| PsyhoChild a răspuns (pentru BuLaNNNeL):

Logica este ca el deja mananca pe timpul zilei si daca ne intreaba daca ingrasa desigur ca o face deoarece un singur avocado are calorii aproape cat jumatate din cat ar trebui sa manance la cina.
Relevanta este ca el este interesat daca ingrasa, si da O FACE deoarece daca mananca seara arde incet calorii cand doarme, pe cand daca il mananca dimineata in timpul zilei mai face miscare.
Asa ca ciocul mic happy

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru PsyhoChild):

Doamne fereste. Păi de unde stii tu cat ar trebui să mănânce un om la cina? Cine stabilește asta? Arde incet calorii? Calorii arzi 24/7, îngrășat nu te ingrasi de pe o zi pe alta, e un întreg lant. Trebuie susținut organismul 24/7 in surplus caloric.

| PsyhoChild a răspuns (pentru BuLaNNNeL):

Daca iti spun cate calorii sunt necesare pentru mentinerea/scaderea greutatii deja te bag in ceata asa ca nu ma chinui sa-ti explic

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru PsyhoChild):

Hai ca ma bagi in ceata. Păi de unde pana unde stabilești tu cate calorii sunt necesare pentru mentinere/scădere cand din 8 miliarde NU mai exista un organism 100% ca al tau, esti retardat?
De unde pana unde stabilești tu cate calorii sunt necesare (dpdv universal) daca eu sunt powerlifter si tu sedentar, lucrător la birou cu 50kg? laughing