| Shukacu a întrebat:

Azi am facut efort la sala si am impins bara la piept.Si acum cand respir de multe ori ma doare inima putinsad Am fost la control acum ceva timp si nu am probleme cu inima.
Credeti ca e de la altceva? sau de la efort? E grav? mi se poate intampla ceva mai grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| michael5813 a răspuns:

Nici vorba de inima! pur si simplu efort prea mare si probabil fara incalzire inainte de efort... astfel se face ca articulatiile sternului cel mai probabil au fost suprasolicitate. sau poate si mai banal...o simpla nevralgie.

| Numero1 a răspuns:

Probabil te-ai extenuat, acum cel mai bine ar fi sa te odihnesti ca sa poti sa recapeti putere, iar daca maine nu te vei simti mai bine poti lua o pauza de 1 zi si sa continui sala cand o sa-ti revii.
Eu de obicei cand imping bara la piept incerc sa am o respiratie controlata, probabil si aici ai gresit. De obicei efortul este bun si acea senzatie de ''nu mai pot, sunt extenuat'' iti da semnalul ca ai avut un adevarat antrenament.Sunt sigur ca nu este nimic grav desi eu n-am patit niciodata sa ma doara inima de la fitness poate doar de la cardio.

| Ancuツ a răspuns:

Si eu am avut aceias problema dar mi-a trecut: intre coaste este o bucata de cane care atunci cand tie foame dar nu simti te doare poate parea ca o durere de inima dar ea e de la coaste trebuie sa manci mai mult si sa faci efort mai putin nu e cv grav asa ca stai linistit (tuturor li se intampla)

mult noroc

| Laurentiu_Oprea_1997 a răspuns:

Nuhappy ai facut efort mare. eu fac fotbal si cand am pregatire si eu n`am mai facut de mult asta mi se intamplahappy stai calm si incearca sa numai faci asa mare efort