| Roberta00 a întrebat:

Azi am jucat fotbal si eram in sndale si un coleg mi-a rupt unghia de la picior aproape jumatate e cam asa _|___(|___-ruptura)
am fost la cabinetul scolii si mi-a dat cu ceva acolo.Credeti ca va carea? Cum sa fac sa creasca mai repede?
Orice sfat e binevenit.Va rog raspundeti-mi!
Trebuie sa il tin bandajat sau descoperit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

O sa te doara cateva zile iar dupa asta o sa iti revii ...sau o sa iti cada si o sa iti revii...
oricum... locul trebuie dezinfectat frecvent ca sa nu faci o infectie urata!

| Chrysk2 a răspuns:

Taran ala care te-a lovit laughing LOL
O verisoara a avut o unghie rupta la mana si i-a crescut,dar in ceva timp.O unghie creste incet si ai de asteptat.
Pai,daca e la picior eu zic ca trebuie bandajat,cel putin pana se inchide rana.

Asta o voi zice la fiecare intrebare cand vad pe unu care cere funda.
Du-te la mata in ***** si nu mai cersi,sunteti chiar enervanti mah, funda funda, ajutati ca vreti mah nu pentru funda...

| IustinaSiAtat a răspuns:

Nu iti face griji si mie mi s-a rupt unghia tot de la picioru mare si inca mi se mai rupe o sa creasca pana la urma si o sa vezi ca totul o sa fie okwinking. Si sa nu il pui in bandaj!
funda?batting eyelashespuppy dog eyes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa il tii bandajat

| myhaelcikkk a răspuns:

Fuuuuuuuu

| N8NighT a răspuns:

Normal ar trebui sa-l tii descoperit dar asta te-ar jena asa ca ar fi mai bine bandajat, depinde si de varsta ta daca ai pana in 15 ani o sa creasca repede, daca ai intre 20 si 30 o sa creasca mai greu.

pls fundita mersi anticipat:*:*

| N8NighT a răspuns:

Descoperit si o sa-ti creasca repede daca ai pana in 20 de ani astept funda:*