| bckky a întrebat:

Azi de dimineata mi s-a facut rau in timp ce mancam si am vomitat, speriata am facut un test de sarcina care a iesit negativ, ultima data am facut sex cu prezervativ, acum o saptamana, l-am verificat apoi si nu era spart, totul in regula, plus ca nici nu eram la ovulatie atunci cand am facut-o, ci doar ce mi se terminase menstruatia. In acest moment sunt la ziua 15 a ciclului, adica la ovulatie, si mi s-a mai spus ca ar fi normal sa ti se mai faca rau la ovulatie? De asemenea am fost recent diagnosticata cu stafilococ auriu asadar fac tratament cu penicilina si Luivac (care se ia dimineata pe stomacul gol). Care ar putea fi cauza? Exista posibilitatea ca TOTUSI sa fiu insarcinata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Nirvanaaa a răspuns:

Poate de la penicilina aia pe stomacul gol.
Eu vomit de exemplu dacă iau pastile fără mâncare înainte.
Mi-e greu sa cred ca ești însărcinată, adica ai avut contact sexual protejat totuși. Poate și ca ești la ovulatie - da, uneori poți avea diverse stări ca se ating niște niveluri hormonale ca sa ai acea ovulatie.