| sweetys a întrebat:

Azi dimineata dupa ce m-am trezit am zis sa mai lenevesc putin in pat cand sa ma intorc de pe o parte pe alta m-a luat o ameteala si se invartea toata camera, mi s-a mai intamplat asta si mi-a dat de la farmacie niste pastile. Intrebarea este urmatoarea: Care ar putea fi cauza acestei stari? FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SimonaCristina a răspuns:

Poate fi anemie, suprasolicitare, neoxigenare a creierului (daca fumezi), hipotensiune arteriala, hipoglicemie sau spasmofilie. Fa un set de analize uzuale, un consullt de boli interne si oftalmologic. Sanatate!

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, este vorba de hipotensiune, sau de o anemie...

Un control la medicul de familie şi nişte investigaţii suplimentare vor confirma sau infirma diagnosticul prezumtiv!

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Ameteala care poate avea multiple cauze,
http://www.sfatulmedicului.ro/......cauze_9117
Mergi la medic pentru niste analize.
Te pup!

| sweetys explică:

Cam la intervale de 10 - 15 minute ma ia ameteala.

| nijwe a răspuns:

Da si mie mi se intampla, mai ales vara, din cate am inteles eu, este lipsa de calciu.