| anonim_4396 a întrebat:

Bum TPU! nu vreau glume, si e foarte jenant! sunt fata. am fost la prietena mea acum doua zile. acum 2 luni mama ei a gasit un paduche pe gatul ei si nu i-a dat nimic. eu am fost la ea, am probat haine, am stat la ea in pat. si azi mama mea a gasit un paduche pe perna mea. cand a venit la ora 22 de la servivi m-a controlat si am si am si eu! cel mai grav este ca va dati sema, voi face tot posibilul sa scap de ei, dar imi e frica ca voi merge la scoala si nu stiu ce sa i spun prietenei mele(ca sa o ocolesc, nu pot sa ii spun adevarul pentru ca e foarte suparaciosa) nu radeti va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Daca esti o prietena adevarata ii spui, ca sa ia masuri si sa scape si ea de ei.

| Raamonikaa a răspuns:

Te duci la ea si ii spui ca e o paduchioasa si ca nu vrei sa umple toata clasa, iar daca nu ia masuri ma-sa, atunci o sa le spui tuturor sa o ocoleasca.

| Lseparatio a răspuns:

Exista la farmacie chestii eficiente contra paduchilor. Dar nu trebuie sa o ocolesti, cel mai frumos ar fi sa discuti cu ea in particular si sa o ajuti si pe ea sa scape de problema. Daca reusesti in loc sa castigi un dusman castigi un prieten. Noapte placuta.

| YourEternalLove a răspuns:

Sunt tot felul de solutii sa scapi de indivizi iar prietenei tale nu stiu trebuie sa-i spui sa nu se faca se ras pentru ca n-ar fi frummos scapa si ea si gata doar ca trebuie sa vb cu ea in particular nu s-o faci de rusine n-ar fi haios

| Posesiv a răspuns:

Te duci la farmacie si o sa-ti dea anumite solutii pentru a scapa.
Iar prietenei tale ii spui intre patru ochi.

| harkuia a răspuns:

Da-te cu gaz, cea mai buna solutie.