| Lusiana_Rusu_1999 a întrebat:

Bunā!
Cam cât m-ar costa operaţia unei aluniţe de aproximativ 1 cm? E pe faţă.Şi aş vrea operaţie normală, nu cu laser.
Un preţ aproximativ?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AdrienWH a răspuns:

Salut happy.Din cunostintele mele stiu ca o consultatie la doctorul dermatolog este de 120 lei.Acum depinde cat i-a sa ti-o scoata.Cred ca ar fi vreo 300 de lei.Maxim 500.Nu sunt sigur.Acum depinde si de clinica.Bafta si fara frica big grin

| Lusiana_Rusu_1999 explică (pentru AdrienWH):

Mulţumesc enorm de mult?

3 răspunsuri:
| Raducons a răspuns:

Operatia costa 150-200 lei depinde de medic, operatia nu este dureroasa, se face cu anestezie, se coase locul respectiv si gata in cateva zile se vindeca, o sa ramana o cicatrice care in timp se diminueaza si nu se mai vede mai ales daca se aplica machiaj,

| Alexand3ru1 a răspuns:

Recomand cea cu laser nu e dureroasa deloc si nu lasa urme-care costa undeva la 150 Ron.
Eu nu as risca la una normala pentru ca e durereoasa si lasa cicatrici.
Perioada optima pentru scoaterea de alunite este toamna -iarna ...niciddcum in perioada asta cu soare atat de puternic.