| Iana19 a întrebat:

Bunã! Mi-ar putea recomanda cineva un cabinet stomatologic in Alba sau Aiud? Am probleme cu o mãsea si nici nu stiu dacã se mai poate plomba sau trebuie extrasã. Nu mã doare ci pur si simplu e cariatã. A mai fost plombatã de câteva ori si nu stiu dacã se mai poate face ceva cãci am numai 3 pereți la ea, iar restul plombã.
Și mai am inca o problemã cu un canin iesit in spatele dinților, aș vrea sa imi pun aparat dentar, problema îi cã va trebui sa mi se extragã premolarul cãci nu este loc suficient pentru canin. Eu una nu vreau sã îl scot dar cu timpul caninul îmi împinge dinții din fațã și aratã oribil și am ajuns sã nu mai zâmbesc cãci se vede nașpa. Nu stiu ce sa fac, nici nu dispun de resurse finaciare prea strãlucite în acest moment. Nu mai spun cã am o teamã teribilã sã merg la dentist din cauza unor experiențe neplãcute. Hellp! Aș dori sã mã ajutați cu câteva sfaruri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| samforafixshoion a răspuns:

Aiud - https://g.co/kgs/hUh4ZV
Alba - https://g.co/kgs/1y1qkF
Iar dacă nu stai departe de Aiud sau unde ai sta, ai putea sa mergi la Ocna Mures la Royal Dentis sau Odontovita.

1 răspuns: