| Dede21114 a întrebat:

Bunã, voiam sa va intreb ce ar trebui sa fac sa nu mai mananc asa multe dulciuri, am incercat sa nu mai mananc o perioada, dar dupa incep iar sa mananc, si am incercat sa mananc cate putin in fiecare zi, dar nu pot imi vine sa mananc mai multe.
Eu fac multe ore de sport, deoarece imi place mult sportul, dar in ultimul timp nu am mai facut deoarece mi-a spus doctorul ca o perioada nu pot face sport si m.am ingrasat mult, cum sa fac sa nu mai mananc atarea dulciuri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Puțină ambiție, le întorci spatele și gata

| PainTech a răspuns (pentru sierra1):

Ambitia si motivatia lipsesc fix cand ai mai mare nevoie de ele.

| PainTech a răspuns:

Redu portia cate putin in fiecare zi. Daca o reduci prea brusc nu o sa functioneze. Asigura-te ca nu ai multe dulciuri in casa. Cu cat accesibilitatea e mai mica cu atat mai bine

| sierra1 a răspuns (pentru PainTech):

Nu merge așa. E ca la țigări. Nu treptat ci brusc, "morate subită" se numește metoda. Altfel o lungești cu reducerea porției, la infinit.

| Dede21114 explică:

Am rezistas o luna fara ele si am slabit de 10 kg, si cand am bani mereu imi vine sa imi cumpar, sau isi cumpara prietenii mei si dupa le cer, pff, in ceea ce priveste lasatul dulciurilor nu am ambitie si incerc de mult timp, dar nu imi iese, le las un timp si dupa iar incep, si nu e problema ca mananc, problema e ca mananc prea multe, nu mananc cu limite.