| chokotof a întrebat:

a incercat cineva sa slabeasca cu raw food?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| yellowalien a răspuns:

Hmm, raw food nu e o "dieta", ci mai degraba un stil de viata. Oricum, slabesti garantat. Uite aici niste exemple de oameni care au slabit in felul asta: http://www.giveittomeraw.com/photo/albums/1407416:Album:310.
Cel mai greu e sa te apuci de asa ceva, pentru ca asta inseamna sa iti schimbi aproape total alimentatia.
Eu incerc sa trec pe raw pentru a-mi imbunatati si mentine starea de sanatate, nu pentru ca as avea de slabit, insa imi place foarte mult ideea. Deja am renuntat la zahar de vreo luna(imi mai acord cate un "treat" din cand in cand, desi azi am refuzat o inghetata fara sa fi ramas cu pofta sau sa fi avut vreo parere de rau si am fost foarte mandra de mine), dar nu renunt la ciocolata neagra, 1-2 cuburi pe zi pentru ca imi place foarte mult si e destul de ok. Mananc multe fructe, legume, salate si evit mancarea gatita, desi mama nu intelege ca nu ai nevoie de ea ca sa te simti bine si trebuie sa ma sacrific sa mai inghit si carne din cand in cand, desi imi place din ce in ce mai putin...
Daca te hotarasti sa mananci raw, ai putea sa consulti acest site: http://romaniaraw.freeforums.org/index.php. Eu una l-am gasit foarte interesant.
Numai bine!

| Necrophagist a răspuns:

Eu mănânc de 3 ani.Fii mai explicit/ă, în cât timp vrei să slăbeşti? Ai şi alte afecţiuni? Îţi pot da informaţii.

| Echaursi a răspuns:

Iti e greu sa mergi la sala?
Daca da,incearca exercitii acasa.

Cauta pe net, tot felul de exercitii feminine, nu ne-ai indicat zona din care vrei sa "dai jos"...ca iti dadeam 2 3 clipuri...
Alimentatia fara paine, te slabeste foarte mult.nu manca dupa 5-6 seara...