| ☆ Danny☆ a întrebat:

Acum 3 zile am fost la un consult... M-a cantarit, masurat...Am 1.54m si 41 kg. Credeti ca este bine? Mie mi se pare ca sunt putin cam grasuta! Am 12 ani jumatate! Astept parerile voastre! Daca ati vrea sa imi dati si un "meniu" cu ce ar fi bine sa mananc(dimineata, la pranz si seara). Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anad a răspuns:

Grasuta? Ai in minus cam 3-4 kg! Esti prea mica inca pentru moda si prostii cu diete! Organismul iti este in crestere si dezvoltare si daca il dereglazi de pe acum, vei avea probleme de sanatate toata viata.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Esti un pic subponderala. Ar trebui sa ai cam 43 de kilograme pentru a fi la limita de jos a normalului.

soothe
| soothe a răspuns:

Dupa parerea mea esti "numa' buna". Ai rabdare, la varsta asta se schimba multe.

| campanario a răspuns:

Grasuta?! Ai zis grasuta?! Nu esti happy. Eu iti recomand sa mananci. Eu am 46 kg si mai mica la innaltime decat tine si totusi sunt slabuta happy. Cel putin 45 kg trebuie sa aiwinking

| Mina a răspuns:

Grasuta? Eu spun ca esti slabuta! Trebuie sa ai 44, 45 kg, asa ca poti sa mananci orice!winking happy