| ladydaya a întrebat:

acum aproape o saptamana m-a intepat o albina. Pe moment m-a durut iar apoi a trecut repede, dar a doua zi s-a umflat putin si a inceput sa imi dea o senzatie enervanta de mancarime. Acum locul e rosu si mai tare decat restul pieli probabil si pentru ca m-am scarpinat dar totusi nu trebuia sa-mi treaca macar mancarimea pana acum? Ar trebui sa merg la spital? I don't want to see

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ursulake a răspuns:

Da. trebuie sa mergi la spital. Si pe mine m-a intepat albina de multe ori si mi se umfla in locul ala. Daca ti se umfla mult inseamna ca esti alergica la intepaturi de albina. Ca mine. Trebuie sa te duci la spital sa te consulte si s-ar putea sa iti faca vaccin

1 răspuns:
| Teomicutza a răspuns:

Buna poti sa imi zici cum ai procedat ca sunt si eu in situatia ta. multumesc