| monycutzza a întrebat:

M-a înțepat o albină pe pomete. Bineînțeles că s-a umflat dar ce as mai putea sa fac sa-mi treacă mai repede? Am încerc cu leacuri băbești, am pus și gheata, m-am dat și Fenistil gel. Nu sunt alergica. Am mai fost înțepata și pe picior, pe deget, umăr dar acum... Uhh mi s-a umflat pana aproape de gât. Nu as vrea sa merg în perioada asta delicata la spital. Voi ați trecut prin asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Umflătura arată că corpul luptă cu otrava. Dacă nu ai alte reacții, se va rezolva de la sine în câteva zile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Așteaptă să acționeze gelul. Încearcă și cu Aloe Vera.