| anonim_4396 a întrebat:

Buna,acum cateva zile am observat ca mi-a iesit in jona intima intre lobul mare si mic si la intrare in vagin niste negi de culoare alba,am fost la dermatolog si mi-a zis ca e vorba despre condiloame.Am intrat in sala si mi le-a taiat de acolo si acum as vrea sa stiu ce as putea sa fac ca sa imi treaca rana cat mai repede,cu ce sa ma dau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In principiu, e bine sa nu te dai cu nimic in mod special. Spala-te cu apa calduta si da-te cu Oximed ca sa nu se infecteze. Nu da cu creme sau alte chestii uleioase/grase