| geo56 a întrebat:

Ce lentile de contact anuale sunt bune cei ce purtați asemenea lentile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Buna.Eu am folosit cu ani in urma de la Acuvue Oasys, cam pentru cateva luni, insa am optat pentru varianta de unica folosinta.Mai intelept ar fi sa te consulti cu medicul tau oftalmolog si tot el sa dea comanda, ca prescriptia sa fie corecta (atentie ca aceasta difera fata de ochelarii de vedere, daca porti, fiindca lentila la cei din urma este mai departe de ochi, spre deosebire de lentila de contact care este asezata fix pe ochi).