| Marisa7 a întrebat:

Acum câteva zile mă jucam cu un creion și l-am băgat în urechea dreapta și m-a durut, cred ca a fost vineri seara. Sâmbătă seara m-au luat niște amețeli și acum niște dureri de ureche ma gandesc ca aceasta amețeală insuportabilă poate fi cauzată de la urechea dreapta ma doare și urechea și maseaua dreapta și puțin capul

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Florin458 a răspuns:

Sunt mai multe cauze si anume: ori ai stat in curent ori a fost ceva lezat in ureche, ori ai probleme cu maseaua respectiva iar durerea se raspandeste.Cel mai bine mergi la ORL mai intai pentru consult de specialitate si in functie de ce sfaturi iti da, consulti si alti medici.Multa sanatate!

| Marisa7 explică (pentru Florin458):

Mulțumesc pentru sfat!

1 răspuns: