| anonim_4396 a întrebat:

Acum cateva zile mi-a venit ciclu pentru prima oara dar nu mi-a curs mult si m-a tinut doar 2 zile...Este inregula sa vina asa? Funda! p.s= am 13 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| diwa a răspuns:

E perfect ok. La fel mi s-a intamplat si mie, doar ca mai devreme. O sa-l ai neregulat ceva timp de acum incolo, depinde de organismul tau. E posibil sa nu-ti mai vina 1 luna sau 2, sau sa-ti vina peste 2-3 sapt. Depinde numai de organismul tau, dar sa retii ca oricum ar fi, e perfect normal, pentru ca e abia la inceput si asa se intampla. Tu doar sa-ti notezi de fiecare data cand iti vine si cat te tine, ca sa poti sa observi cand se regleaza cat de cat. Si inca ceva. De ce nu vorbesti cu mama ta? Sau sora daca ai? Nu trebuie sa-ti fie frica sau rusine sa vorbesti cu ele!