| uniK_4184 a întrebat:

Acum vreo 2 saptamana inainte de craciun a inceput sa mi se clatine un canin... si nici pana acum nu a cazut dar tot se clatina iar eu ma rog sa nu cada ca la 15 ani sa nu ai un dinte aproape de fata e dezastruos pana la 18 ani sa fac un implant nu stiu... ce credeti? e normal nu e, nici macar nu mai stiu daca e sau nu de lapte nu stiu sigur si mi-e frica sa fac radiografie adica mi-e frica sa nu ma lovesc la el ca am mai facut o data pentru alt dinte dar nu aveam probleme cu acesta era un fel de presiune la dinti si acum nu stiu mi-e teama

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E sigur un canin temporar. un canin definitiv e dinte cu radacina zdravana si nu se misca asa usor si sin senin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! vreau sa spun ca si mie mi se clatina unul si am doar 15 ani. Nici eu nu stiu sigur daca e de lapte dar mi-er fi foarte jena sa ies pe strada cu un dinte lipsa din fata. vreau sa stiu si eu ce s-ar putea face in acest caz.