| anonima_5010 a întrebat:

am 1, 50 inaltime si 35 de kg.As vrea sa ma ingras, dar problema este ca sunt o fire energica si fac mult sport si de aceea nu ma pot ingrasa.As vrea niste sfaturi, dar care sa nu includa mancare gen fast-food.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| missouri a răspuns:

Deci, trebuie sa te ingrasi 5 kg, sau macar 4 kg.
Nu aveam de gand sa-ti recomand FAST-FOOD pentru ca te-ai fii ales si cu probleme grave de sanatate.
Incearca sa faci mai putin sport si sa ai mai multe mese pe zi.Adica 3 mese pe zi, dar intre ele gustari. Mananca mai mult, in cantitati mai mari, dar fii atenta sa nu ti se faca rau.

La fiecare masa, mai putin la cea de seara, mananca sa te saturi!
Sper ca ti-am fost de ajutor. :*

~ Missouri.

3 răspunsuri:
| Boniboon a răspuns:

Buna.Eu am 1. 59 si 41 kg.Deci cred ca esti in regula.Mananca multa paine, daca vrei sa te ingrasi.Sau mananaca dupa ora 19.Bft!

| Sigmund a răspuns:

Incearca vitaminele.Au efect.

| ChibiRose a răspuns:

Am aceeasi problema ca tine, 1. 45m si 31 kg.Mananc cat un porcusor si tot nu ma ingras, desi mai ales vara nu ma omor cu sportul.Ai o problema cu glanda, e ceva normal, nu te poti ingrasa nici daca vrei. Dar nu te teme, acest lucru nu iti va afecta sanatatea pe viitor!