| Liviu321 a întrebat:

Stiu ca pare ciudat, dar vreau sa ma ingras. Am 1.71 la 17 ani si o greutate de 54 kg si as vrea sa mai iau in greutate si in inaltime. nu vreau sa mananc doar fast food, ci mancare normala. sfaturi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
calorii.oneden.com, mergi pe o alimentație mai puțin procesată industrial, practică un sport.
Pa, pa.

| Anonim187 a răspuns:

3 zile pe saptamana sala = pofta mare de mancare, creste masa musculara / faci un corp frumos si dupa o luna, doua baga ceva proteine da` in niciun caz steroizi. app. prima saptamana de sala, fa circuit. bft

| guesswho9 a răspuns:

Ba daca vrei sa mai iei in greutate ar trebui sa te apuci de sala calumea adica sa faci macar 3 antrenamente de vreo 2 ore pe saptamana si sa iei si ceva proteine pentru masa musculara sau daca vrei sa pui repede steroizi ca se gasesc si steroizi ca pastile nu doar d-aia care trebuie injectati si ca sa afli care sunt mai buni pentru ca eu nu ma pricep foarte bine in domeniul asta daca iti faci abonament si te apuci vorbeste cu instructoru sau intereseaza-te pe net

| Cosmin86 a răspuns (pentru guesswho9):

Antrenamente de 2 ore? rolling on the floor

| guesswho9 a răspuns (pentru Cosmin86):

Ce razi ba...mai toti pe care ii stiu fac 1:30-2 ore si nu in continuu, mai iei si pauze de 5 min cand obosestihappy

| Cosmin86 a răspuns (pentru guesswho9):

Dupa 1 ora antrenamentul deja devine contra-productiv, productia de testosteron si hormon de crestere scade foarte mult si poti avea marea performnanta sa progresezi foarte lent.

Un antrenament cu care progresezi rapid dureaza 45-60 de minute si e foarte intens. Cu pauze scurte, greutati mari, etc.

| guesswho9 a răspuns (pentru Cosmin86):

Asta depinde si de cat de rezistent esti..eu oricum doar mi-am zis parerea, n-are rost sa ne certam aiurea

| Cosmin86 a răspuns (pentru guesswho9):

Nu are legatura rezistenta cu productia de testosteron si hormon de crestere.

Nu ne certam, sunt lucruri demonstrate stiintific.

Exista o metoda prin care poti sta mai mult de 1 ora la sala : injectii cu steroizi. Natural, nicio sansa sa obtii progrese bune.