| anonim_4396 a întrebat:

Am 12 ani si ceva mai mult si imi cade parul numai in suvite ce imi puteti recomanda? Am incercat masca cu ou si ulei de masline etc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Mie imi face foarte bine aceasta masca.Incearca cu petrol, si apoi clatesti de mai multe ori.

| Lisadream a răspuns:

Vorbeste cu parintii tai si mergi la un specialist!

| Alien a răspuns:

Lipsa de calciu!

| MissYouToo a răspuns:

Sa mergi urgent la doctor, ca nu e de glumit. Nu mai poti astepta sa te tratezi cu masti, tratamente facute de tine, ca pierzi timpul iar rezultatul este nul! Bafta!

| LifTwist a răspuns:

Mergi la un medic sa te consulte!

| anticocalar101 a răspuns:

Daca iti cade asa mult inseamna ca e o problema serioasa! Vorbeste cu parinti si programeaza te la un control medical!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca iti cade in suvite si ramane loc gol pe pielea capului, urgent la medic!

| Bratzz a răspuns:

Daca parul iti cade in suvite cred ca ar trebui sa mergi la un medic sa te consulte happywinking. Nu de alta dar sunt multe boli care isi fac simtita prezenta prin caderea parului in cantitati mari. Daca nu ai nimic iti va da un medicament si te vei face bine happy:*

| alessia_7452 a răspuns:

Hi daca iti cade parul ia calciu si dati cu gaz in cap sau cu otet mie mi-a mers si avem tot 12 ani atunci pentru ca la doispe ani deja te mai maturizezi

| ramsess12001 a răspuns:

Iti lipseste o proteina.trebuie sa faci un consult dermatologic de laborator si sa ceri parerea unui specialist.chestiile astea babesti nu functioneaza totdeauna si difera de la o persoana la alta.totul tine de metabolismul fiecaruia.de aceea iti recomand un specialist, nu asculta de ce zic altii.sar putea sa-ti faca mai rau.