| danuta0micuta a întrebat:

Buna fetele!
Ce tratamente ati folosit impotriva caderii parului?
Bineinteles, care au dat si rezultate.
Imi cade parul ingrozitor si nu stiu ce sa mai fac, am incercat cu ulei de ricin si ulei de masline, dar nu am fost multumita.

3 răspunsuri:
| KaterinaPetrova a răspuns:

Revalid, tratament gerovital cu petroleum, petrole hahn, gerovital plant anticadere, un sampon cu lupin alb de la yves rocher.

insa :d eu acum folosesc gerovital plant anti cadere si sunt multumitahappy

| Catheryne a răspuns:

Eu folosesc fiole Revalid si Petroleum cu ulei de ricin deoarece in urma cu un an am tinut o cura de slabire si mi-a cazut foarte mult par, iar eu nu stiam ce sa mai fac deoarece il aveam ft rar, dar acum il am bogat si sunt extrem de efectul acestui tratament recomandat de un medic. Le gasesti in aproape toate farmaciile. Eu la inceput administra o fiola de revelid in fiecare zi apoi imi masam parul timp de 5-10 minute, apoi dupa vreo 2-3 luni foloseam cate 4 fiole pe saptaman, recomandabil dupa ce-ti speli parul. In ceea ce privesti uleiul de ricin, acesta se administreaza inainte de a-ti spala capul, te poti folosi de o bucata de vata pentru a-l pine pe par, atat la radacina, cat si la varfuri si la fel se maseaza cateva minute la radacina, apoi se lasa 3-4 ore, dupa care se spala parul. Inainte de acest tratament am folosit tot felul de masti, dar fara nici un rezultat. Acum insa sunt ft multumita de parul meu. In speranta ca ti-am putut fi de ajutor. happy

| MissAnePink a răspuns:

Du`te la doctorul de familie si intreaba eu folosesc un ser cu ulei de ricin si masline si sunt ffff multzumita de rzultat. sper ca ti-am fost de ajutor.tongue