| Ioana_9117 a întrebat:

am 13 ani, 1.55 si 50 de kg si as dori sa slabesc cat mai repede posibil.cam 5-10 kg.as dori niste diete simple dar eficiente si sa imi spuneti in cat timp are efect.acum ca incep scoala si este mai frig nu o sa mai am timp sa ies sa alerg sau sa practic sporturi in aer liber.ma gandeam sa imi spuneti si cateva exercitii pe care as putea sa le fac acasa.as vrea cat mai repede! ma gandeam sa iau acele pastile cu supa de varza.au efect? mi le recomandati? multumesc tuturor si funda pentru cele mai eficiente metodebig grin(si pentru cei care m-ar intreba de ce nu am putut slabi toata vara a fost din cauza ca am avut piciorul ruptbig grin)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Abii a răspuns:

Buna! Am auzit de o dieta usora si eficienta cu banane http://www.vreaudieta.ro/totul-despre-diete/diete/dieta-cu-banane.html poti afla mai multe aici in cazul in care vrei altceva poti sa te uiti si aici http://www.cura-de-slabire.ro/diete/cura-de-slabire-rapida.html iar in legatura cu exercitile http://www.dieta-slabire.com/......ru-slabit/ da sincer cred ca poti sa mergi si la alergat pentru ca deocamdata vremea e potrivita! Poti incerca si pastilele cu supa de varza am auzit ca au efect dar nu sunt in masura sa ti le recomand sper ca ti-am fost de ajutor!

| evelin_1888 a răspuns:

La 13 ani nu este recomandata o dieta.am fost si eu in situatia ta (mi se parea ca sunt plinuta si voiam sa slabesc 5 kg)poate ca nu aveam nevoie dar am reusit asta facand mult sport renuntand la sucuri gen cola, sprite etc. si inlocuindu-le cu limonada, suc de grefe.este bine sa renunti la pizza cartofi prajiti si mancaruri de tip fast-food. sfatul meu este sa nu mananci dupa ora 6.bafta:*

| anonymousxD a răspuns:

Pastilele de slabit dupa parerea mea sunt doar niste chestii care iti fac rau si mai dai si o groaza de bani pe ele.Eu tin o dieta,care o pot numi stil de viata,este foarte usoara.
Dieta este cam asa:
-nu mananci paine deloc [nici macar o firmitura!]
-fara placinte si tot ce inseamna coca
-fara dulciuri
-fara sucuri
-fara inghetate
-ai voie sa mananci orice mancare atata timp cat o mananci goala adica fara paine
-sa nu mananci fast-food pentru ca te ingrasi

Sper ca iti place dieta, eu o tin si chiar nu am pofta de nimic, o tin de 1 saptamana si am slabiittt 1kg love struck
Succes la slabit, app si eu vreau sa slabesc tot 10kg,tine minte daca tii dieta asta dupa ce ai slabit nu inseamna ca o sa mananci cu doua manute orice si nu o sa faci sport,o sa mananci dulciuri dar foarte putine, pentru ca altfel te vei ingresa, dupa fiecare dieta pe care o tii trebuie sa te mentii. :*

| ionuutzuu a răspuns:

Te consideri grasa sau ce?

| AnneeAnnee a răspuns:

Scuze ca ma amestec insa la varsta de 13 ani nu este bine sa ti diete sau sa iei acele pastile! Cred ca inainte de greutatea pe care o ai ar trebui sa te gandesti la sanatate! Ai putea sa faci exercitii ca de ex:sarituri (5-10) fara oprire, abdomenele sunt cea mai buna solutie! Exercitiile sunt bune si pentru sanatate nu doar pentru "chilogramele" tale in plus, care dupa parerea mea nu prea sunt, greutatea ta este in regula la aceasta varsta! Scuze ca mi-am spus parerea si am incercat sa iti dau un sfat! Daca apreciezi ce ti-am spus poti sa dai funitza sau vot! mersi

| Dyenelu a răspuns:

Bea un pahar de apa plata cu jumate de lamaie stoarsa pe stomacul gol de dimi, fa abdomene scurte si lungi(4 serii a cate 30)si nu mai manca dupa 6happybafta, si mergi cat mai mult pe jos, mers alerthappy