| Clauditzza_7347 a întrebat:

Eu am 13 ani, 1.53 - 1.55 si 47, 48 kg. Eu ma vad grasa, parintii si prietenii imi spun ca nu e asa, dar ei nu vor sa ma incurajeze in a slabi, nu ma lasa nici macar sa alerg, acum referindu-ma la parinti. Eu as vrea macar sa slabesc la burta, credeti ca facand abdomene as putea? Dar mergand cu rolele as putea slabi la picioare? Astept sfaturi, diete usoare. Multumesc mult! Ofer funda desigur!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Justmeandmysmile a răspuns:

CU abdomenele faci ciuciu. Daca vrei sa dai burta si grasimea de pe picioare jos alearga, nut e lasa ei.Cand iesi afara nu poti sa alergi? Ca doar nu te vede nimeni si oricum mai mult de 2 kg nu trebuie sa slabesti,esti bine. Abdomenele si un an daca faci ele vor lucra la intarirea masei musculare. Dieta nu trebuie sa tii la varsta ta, mai taie din rontzaieli si dulciuri, mananca dimineata iaurt activia cu vreo felie de paine cu ceva, sau cereale fitness cu lapte. La pranz, mananca o masa copioasa dar nu in cantitate extrema.Nu mai manca dupa ora 19.Cu rolele poate o sa faci ceva, dar nu mare lucru.Mersul are un efect mai bun.EU cam asa am slabit

7 răspunsuri:
| xButterflyxX a răspuns:

Buna,nu ar trebui sa te ingrijorezi pentru greutatea ta de la varsta ta, esti in crestere, te vei mai inalta.Tot ce iti recomand sa faci este sa mananci sanatos,multe fructe si legume, renunta sau consuma mai rar dulciuri, alimente grase, prajite, fast-food si sucuri acidulate.De asemenea sa faci si miscare 30 de minute sau o ora pe zi ar fi foarte bine si da rolele te ajuta sa slabesti, poti merge si cu bicicleta, chiar si mersul pe jos e binevenit.
Sper ca ti-am fost de ajutor!

| kitty00 a răspuns:

1.53-1.55 laughingrolling on the floorla 13 ani?:-o:-o:-osurprise:-osurprise

| AiEnmaYuuki a răspuns:

Cu greutatea stai perfect.Multe fete si-ar dori sa aiba greutatea ta.In legatura cu burta http://www.youtube.com/watch?v=I_vMQTtwmI0,fa aceste exercitii.Eu asta fac zilnic si am un abdomen perfect plat.Sigur asta te va ajuta, dar nu te stresa cu slabitul, nu are rost, asta numai daca nu vrei sa devi schelet:)). Bafta;)

| blahblahx100 a răspuns:

Asa arat si eu numai ca am 14 anihappy! Si nu arati rau deloclaughing. Pentru burta poti face abdomene sau forfecari parca se numeauthinking : te pui pe spate cu mainile sub fund ridici picioarele la 45 de grade si faci miscarea aceea de la bicicleta adica dai din picioare laughing intelegi tu :-d. La picioare poti face genoflexiuni si sa alergi mult. Sper ca te-am ajutat:*

| Trandafir_Radu_1980 a răspuns:

Salut! Gasesti informatii complete despre slabire pe Sportaholic www.sportaholic.ro

| kiss100 a răspuns:

Eu zic ca tu arati foate bine. eu am 1, 61 si am 50 de kg si cred ca e bine asa nu ma simt nici slaba nici grasa. totul e sa te simti bine in corpul tau. tu avand 1.55 si 48 kg e mai mult decat bine... e bine daca vrei sa faci abdomene ti se modeleaza corpul. totul e sa te simti tu bine in pielea ta. PS: parere personala happy

| Daniela0611 a răspuns:

Deci...nu trebuie sa te infometezi trebuie sa ai multe mese dar usoare(gen salate... piept pui..fructe legume)si in legatura cu abdomenele(eu am facut si acum nu mai am burticalaughingdar trebuie sa faci mereu, des)si cat mai multa sala(mai ales zumba ..slabesti mult)sper ca te-am ajutat. fundita:d?