| TalyWell a întrebat:

Am 13 ani si am ciclu de cateva luni si nu mi-a intarziat niciodata.Acum mi-a intarziat 2 zile.Viata sexuala nu am inceput-o. E ceva normal sa imi intarzie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| crhh a răspuns:

Da, e ceva normal, deocamdata nu e regulat, nu are cum sa fie regulat e prea repede. Iar in cazul in care vei mai avea intrebari legate de intimitatea personala cel mai bine ar fi sa discuti cu mama ta, vei avea parte de raspunsuri mai rapide si totodata mai exacte. NU astepta aici raspunsuri care se refera la natura medicala ca totodata sa fie si corecte, e nevoie de un medic pentru asta...

3 răspunsuri:
| Monicaツ a răspuns:

E foarte normal.La 13 ani inca nu s-a reglat.Stai linistita, nu ai de ce sa-ti faci griji. happy

| Doηηa a răspuns:

Binenteles, mai ales ca tu esti la inceput.Mie mi-a intarziat chiar si 4 luni! so...

| NuImiPunNume a răspuns:

Da e normal. primi 2 ani e foarte neregulat. poate ca o luna sa itivina si urmatoarea sa nu iti mai vina. e foarte normal ce se intampla.