| AndraDyana a întrebat:

Buna,am 13 ani si as dori sa pun o intrebare.M-am spălat tot timpul pe dinti insa doar de dimineata, in aceasta saptamana am inceput sa ma spăl si seara insa dintii mei au devenit galbeni.Cum as putea sa scap de asta (nu foarte galbeni dar se observa diferenta fata de cealalta nuanta a dinților mei). Poate fi din cauza sucului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Horologer a răspuns:

Dicarbonat de sodiu cu sare/lamaie.Metoda asta o folosesti maxim odata pe saptamana.Ca sa nu iti distrugi smaltul.Da poate fi din cauza sucului dar as merge mai mult pe grasimile din produse.In special lactatele cu grasimi mai mari de 1.5%.Si doar ca sa stii un dinte sanatos nu e alb ca varul de pe pereti.