| anonim_4396 a întrebat:

Buna am 13 ani si eu folosesc niste absorbante mici deoarece am ecretii vaginale. Dar astazi s-a intamplat sa ma deranjeze si cand am ajuns acas de la scoala am observat ca pe absorbant era in loc de secretia galbuie. ceva maro inchis. Dupa cateva minute 15-20 min iar aceeasi poveste.
Trebuie sa imi vina ciclul sau e ceva mai grav o infectie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este prima menstruatie, stai linistita.

| tyana a răspuns:

Cu siguranta o sa iti vina ciclul, nu te speria.

| together4ever a răspuns:

Nu nu este o infectie
cu siguranta trebuie sa vina ciclul pentru ca ai deja chiar si virsta potrivita

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stai linistita si mie tot asa mi s-a intamplat prima oara si i-am spun unei colege pentru ca eram la scoala aceasta mi-a dat un absorbant pentru ca ei ii venise deja iar cand am ajuns acasa am vb cu mama. trebuie sa ii spui mamei tale

| AlySsaRullZz9587 a răspuns:

Parerea mea cand iti vine ciclu asa este apare ceva maroniu inchis e posibil sa ai o infectie daca te ai spalat cu apa rece te doare burta eu zic sa mergi la un specialist sa nu fie altceva

| yssa a răspuns:

Dupa mie ti-a venit ciclulhappynu te speria anuto pe mama ta si ea iti va spune mai multe

| mihaela181015 a răspuns:

Mie tot mi s-a intimplat asa dar nu am menstruatie