| BubulICciS a întrebat:

Buna am 14 ani.nu stiu dar... ma înţeapă sânul stâng, şi câteodată, şi îla
drept. mă îngrijorez îmi este frică, relaţi sexuale nu am.Menstruaţia
îmi vine regulat sânul doar mă înţeapă. Cancerul din cate am auzit
doare. dar pe mine nu mă doare! MĂ ÎNŢEAPĂ dar din când în când.
vreau cele mai SIGURE sfaturi. Şi ce ar putea fi?
1.RELAŢI SEXUALE NU AM AVUT.
2.MENSTRUAŢIA ÎMI VINE REGULAT.
3. ŞI LA VÂRSTA DE PAIŞPE ANI?
sani sunt normali adică nu au pete, sau dungi roşi ceva de genul.
este NORMAL! doar că mă înţeapă. o fii de la băieţi >:"? laughing)
Dau funda la CEL MAI BUN RASPUNS MERSI ENORM! >:d<

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| JustMe_8048 a răspuns:

E chestia ca tu esti in dezvlotare.si de asta te ma inteapa.probabil.si cum sa fie de la baieti daca.ai zis ca nu ai telatii sexuale? Ar trebui sa iti incepti viata sexuala.ca totusi imbatranesti sh viata .trece.eu de ex mi-am inceptu viata sexuala pe la vreo 11 ani cred.si imi e bine. nu fi ingrijorata nu are cum sa fie vorba de boli la varsta ta.winking>.in legatura c inceperea vietii sexuale daca vrei te pot ajuta laughing vorba lu` darius.sex intre sani laughing...e masajul perfect.pentru tate

13 răspunsuri:
| BubuLina999 a răspuns:

Mai stai linistita ca nu cred ca e vba de cancer ...asa mi s.a intamplat si mie ...si-ti cresc sanii/ '' iti da piatra la san''. asa se zice

nu te mai ingrijora:*

| Deea a răspuns:

Sunt in crestere sanii la 14 ani...probabil de aia te dor. Nu trebuie sa te sperii.

| Insomnii a răspuns:

E normal sa te doara deoarece sunt in perioada de crestere... si pe mine ma dor uneori in special inainte de menstruatie... nu-ti fa griji cu cancerul de san. dapa ce iti trege menstruatia incearca sa te atingi sa vezi daca ai ceva la ei, din cate stiu eu daca ai cancer la san sinti niste bilute (acela e cancerul).
daca vrei poti sa-ti rogi parintii sa te duca la doctor ca sa fii mai sigura.
te-am pupat. puppy dog eyes fundita?

| lck2290 a răspuns (pentru Insomnii):

Cel mai prost raspuns in ***,, ce mentruatie,, pe fata o inteapa, a specificat ca nu e durere si faza cu ''bilutele'' pff esti PROASTA rau

| PinkDea a răspuns:

Probabil sani tai cresc ...nu ai de ce sa te ingrijoreziwinking

| JustMe_8048 a răspuns:

laughing aa deci pana la urma iti place principiul pe care merg eu nu? laughing deci te-ai hotarat.iti incepti contactul sexual? anuntama cand esti gata eu's mereu pregatit laughingwinking b-) da id tau sau adauga-ma tu in lista la tine rambo3xsextreme sh app glumeam si eu ce dracul dar daca iti plashi putem incerca laughing

| Scoompahh a răspuns:

Acum ca ai 14 ani esti intr-o continua crestere deci sanii tai se dezvolta. Daca ai dureri trebuie sa mergi la un consult deoarece cancerul poate aparea mai incolo.Deci fa bine si mergi la un doctor.love struck

| BalonashCuHeliu a răspuns:

E de la cum iti cresclaughingSi mie mi se intampla!laughingSi dungile rosii sunt verzeturile care ti se fac din cauza ca ti'au crescut dintr'o datalaughingExact asa mi s-a imtamplat si mie si luna trecuta am fost la medic cu problema astatongue si mi-a zis exact ce ti'am zis eutongue[Bafta in continuate cu baietiilaughing]

| BassHunter13 a răspuns:

Bai saraca fata are probleme si voi o luati la mistooh go on!
Mai bine fata du-te la un control si iti spune ei mai multe nu te lua dupa toti idioti!

| bibi_1859 a răspuns:

Nu cred ca e nimic de genul asta si sfatul meu este intai sa vorbesti si cu mama ta apoi poate mergeti impreuna la un doctor daca vei crede ca este nevoie sau ai putea sa mergi doar asa la un control ca sa fii mai linistita

| BubulICciS explică:

Insarcinată? zăăuu? şi să te cred acu' pe tine rolling on the floor). dăădăă.

îmi pare rău nu am avut relaţi sexuale cum dracu să rămân?

laughing)))

| BubulICciS explică:

TheRock : vai 'laughing)) nu nu ţi-am ales răspunsul câştigător la fraza ''E chestia ca tu esti in dezvlotare.si de asta te ma inteapa.'' laughing))))))))).

| irina_4748 a răspuns:

Este normal la varsta ta