| Dani_9445 a întrebat:

am 16 ani peste 3 luni si am o inaltime de 1.64 joc handbal de aproximativ 2 ani insa sunt printre cele mai mici ca inaltime, tatal meu are 1.75 iar mama 1.61 in schimb am bunicii inalti. Ce sanse imi dati ca sa mai cresc sau ce ar trebui sa fac ca sa mai cresc. Multumesc, dau fundita.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| s4a a răspuns:

Draga Dani, probabil ca ai mostenit genele mamei. E posibil sa mai cresti inca 3-4cm in urmatorii ani. Continua sa joci handbal, consuma cat mai multe fructe, legume, lactate, carne de pui (evita doar carnea rosie - porc, vita etc).

| `KiddO` a răspuns:

Daca te ti de handbal o sa fi putin mai inalta ca tatal tau.

| Daniel7up a răspuns:

Nu trebuie` sa cresti ca sa joci handbal...inaltimea nu conteaza, ci felul in care joci.nu stiai ca cel mai scund jucator de baschet avea in jur de 1, 60? mai pot spune doar succes in continuare.big grin

| Dani_9445 explică:

Bunicul din partea mamei are 1. 85 iar bunica 1. 70 iar din partea tatalui bunicul 1. 82 iar bunica 1. 65