| anna93 a întrebat:

Am 16 ani si 155 cm... Ce ar trebui sa fac pentru a creste? La varsta asta mai poate ajuta inotul sau alte sporturi? .astept raspuns, multumesc anticipathappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dragosgan a răspuns:

Orice sport e binevenit ana! sugestii:daca vrei sa cresti mai inalta ar trebui sa practici inot, hanbal, baschet. Ei oricum orice sport e bun pentru a te mentine in forma.Incearca sa practicicat mai multe sporturi si se va observa diferenta! Te salut!

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, te pot ajuta inotul, voleiul, baschetul si o alimentatie bogata in lactate si fructe si legume proaspete.

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Apukate de baschet inot

| xtina a răspuns:

Eu am 14 ani si am 1. 56. Colega mea a facut 4 ani de inot si are 1. 68 si e mai mica ca mine cu un an.Iti sugerez inotulhappy

Pa, pa.

| cesege a răspuns:

Sportul este binevenit! Dar eu vreau sa-ti spun ca am 1 50 si sunt mamica a doi copii frumosi, mult mai inalti ca mine! Nu inaltimea conteaza, ci sa fii sanatoasa si un om cald si bun! Sa nu fii descurajata niciodata, o fata ca o papusica place, te asigur!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Basket
asta incep eu de mainelaughing de acum cand ma duc la sport o sa inv. sper
k la noi in sc e basketu l modabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Combină înotul cu baschet sau volei ori handbal.
Succes.
Pa, pa.