| PrsRaluca a întrebat:

am 16 ani si sunt foarte mica de statura. Se mai poate creste in inaltime de la varsta asta? Si daca da, ce sporturi ajuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| εмiLч97 a răspuns:

Heyhappy
Da, se mai poate creste. Eu spre exemplu vara trecuta vroiam sa invat sa inot( eu stiam cate ceva: pluta, fluturele) si atunci aveam 1.60 iar acum am 1.70 si am practicat toata vara si chiar mi-a placut. Inotul este relativ usor trebuie doar sa ai rabdare, sa nu fii panicat atunci cand te ineci. Iti recomand ca dupa ce stii bine sa inoti, in bazin poti sa faci asta: iti pui ochelarii de inotator/scafandru, iei o gura de aer si te scufunzi, si incearca ca inoti daca nu lasa-te ca apa sa te aduca la suprafata. Chestia asta am facut-o si eu chiar in tarile straine: Grecia, Bulgaria. si este foarte frumos sa vezi pestii inotand. Sper ca te-am ajutat happy

4 răspunsuri:
| GaBBiii a răspuns:

Buna!
Normal ca mai cresti.
Poti practica inotul,baschetul,handbal, etc.
Pa, pa

| antimulte a răspuns:

Da inca se mai poate creste la 16 ani, incearca sa te apuci serios de inot, ciclism, handbal sau baschet.
In acelasi timp ai grija ca din alimentatie sa nu iti lipseasca produsele lactate.
BAFTA.

| Anonim1a a răspuns:

Eu cred ca se poate...la mine merge cu baschetul ...am 13 ani si 1, 68winking

| sabicsuu32 a răspuns:

Pana la 18 ani poti creste. incearca si tu sa practici un sport. inotul.baschet. funda?:d