| qsdfqwefqwef a întrebat:

am 17 ani si cred ca am ramas insarcinata. asta e a doua zi. ce pastila de contraceptie sa folosesc?. app sunt cam sensibila la pastile

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca esti sensibila la pastile singura solutie este sa mergi urgent la ginecolog sau poti sa risti...ia pastila escapelle[te costa 70 lei si trebuie sa o iei chiar astazi]

suntserios
| suntserios a răspuns:

Crezi?

| h3r a răspuns:

Mai stai pe gânduri?!
Mai bine previ, decât să te riști.

La altceva n-ai fost sensibilă, nu?

| qsdfqwefqwef explică (pentru h3r):

Ce pastila sa folosesc?

| h3r a răspuns (pentru qsdfqwefqwef):

Recomand Escapelle, sper să nu fie prea târziu.

| BndVictoria a răspuns:

Ia-ti un test de sarcina si convingete! Foloseste mereu pastila de a doua zi.Succes!

| BndVictoria a răspuns:

Vai multumesc.
Cum se ia pastila de a doua zi?
Neapărat citeşte prospectul înainte de administrare şi urmează întocmai indicaţiile, care sunt diferite în funcţie de marcă. Postinor 2 se ia în două doze, una la maxim 72 de ore după contactul sexual, iar cealaltă la 12 ore după prima. Escapelle se ia într-o singură doză la maxim 72 de ore după fiecare contact neprotejat.Iau si eu si cred ca nu vorbesc aiurea, si stiu ce inseamna.

| qsdfqwefqwef explică (pentru BndVictoria):

Preturi? ......si cand vine vorba de 2 pastile

| BndVictoria a răspuns (pentru qsdfqwefqwef):

Postinor 2 costă aproximativ 75 de lei, iar Escapelle aproximativ 85 de lei, în funcţie de farmacie.Ai grija altadata happy

| Anca16188 a răspuns:

Incearca pastila de a doua zi..cat mai repede..asta e singurul lucru care il stiu.

| qsdfqwefqwef explică:

CE PASTILA SA FOLOSESC? .....lasati testele de sarcina