| P4u1 a întrebat:

Am 17 ani, sunt baiat si de 4 luni am dureri in partea drepata jos a abdomenului. Durerile nu sunt puternice sau dureroase., mai degraba surde si cu frecventa redusa(de 3 ori pe saptamana). Nu ma doare cand ating zona respectiva sau cand alerg, fac exerciti, etc.
In ultimele 2 zile, dimineata simt ca durerea se intensifica ca si cum ar pulsa fiind putin dureroasa si dureaza cca 30 de secunde. O sa fac o vizita la medic dar vreau sa aflu si parerea voastra. E apendicita sau ceva afectiune a intestinului subtire?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Iunona a răspuns:

Da e posibil sa fie apendicita, simptomele difera de la o persoana la alta. Poti avea dureri fara sa iti amorteasca picioarele, greturi etc.

| TheDarkDragon a răspuns:

Daca era apendicita sigur se agrava in 4 luni si faceai vreo criza si de obicei la apendicita iti este si greata, te doare stomacul, deci nu te simti bine in general, eu nu stiu ce poate fi, dar nu cred ca e apendicita, oricum du-te la medic.

| Rebecca123 a răspuns:

Eu zic ca este apendicita.Depinde de organism cum se manifesta.De exemplu pe mine, ma durea tot asa si nu frecvent doar asa uneori.Nu am avut greturi ori alte chestii.Dar pentru ca nu am bagat in seama durerea mai devreme, intr-o zi ma durea foarte tare piciorul drept si nu mai puteam sa merg.M-am dus la medic si apoi a doua zi m-a operat.Deci merita sa te duci sa vezi macar daca este apendicita sa nu dai in peritonita daca stai mult.

| RoxanaGhost a răspuns:

Ar fi posibil sa ai apendicita...Incearca sa ridici piciorul drept si daca nu poti sigur este! Du-te la medicwinking

| scx a răspuns:

Salut,Si eu am 16 ani si in urma cu cateva saptamani am avut aceeasi problema ca si tine.Si eu am crezut ca e ori apendicita ori Hernie, ma doare mai mult cand ma miscam cand stateam pe loc nu prea simteam durerea.M-a durut asa vreo 3 -4 zile, iar dupa m-a lasat.nu stiu exact ce a fost. Sper sa iti treaca! Bafta.

P.S. Cred ca daca era apendicita erai si operat de mult happy