| Rodica1011919 a întrebat:

Am 18 ani, anul trecut intr-o perioada mi-a intarziat menstruatia 3 luni, dupa aia a revenit. Totul a devenit ok, venea la timp. Iar acum iar trebuia sa imi vina pe intai si iar intarzie. Ce as putea sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Este recomandat sa te prezinti la sectia de Endocrinologie a
unei clinici/unitati medicale/cabinet cu aceasta specialitate pentru a fi consultata si sa-ti fie efectuat si setul complet de analize endocrine. Multa sanatate!

| NotNamed a răspuns:

Nimic. Sunt fel si fel de tipologii de femei. Unele au menstruatia total dereglata, vine cand are el cheful si femei care le au refulate si care se folosesc de treaba asta folosind calendare. Dar chiar si ele uneori/rar vor avea dereglari asa cum patesti tu. Parerea mea este ca totul este normal, nu e motiv de îngrijorare. Seara faina!

| Anonimboy17year a răspuns:

Sa astepti... nu exista o actiune care sa regleze aceasta actiune care in principiu, e rezultata de contractarile uterulu.i, fapt care cauzeaza si durerea simtita