| Anonima11233224 a întrebat:

Am 18 ani și în prezent nu sunt mulțumita de corpul meu..sunt grasă, am burtă și picioare groase.aș vrea să fac o schimbare și sa slabesc dar nu stiu cum... vreun sfat de slabire? Cum scap de celulita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Fii in deficit caloric (cauta pe google alimente etc), fa sport. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea, singurul sfat pe care ti-l pot da e sa faci cat mai mult sport, in casa poti face exercitii, daca stai la curte(țară) Poti alerga pe-afara, sau te Poti duce la sala, mananca cate ceva din toate dar nu in exces, sa nu iei cine stie ce pastile sau tratamente pentru ca in timp iti vor face numai rau, iti vor provoca serioase probleme de sanatate, iti vor deregla organismul. Zi faina, numai bine.

| IIIshaneIII a răspuns:

Nu mai mananci 5 sharoma pe zi si ar trebui sa fii ok!

| Anonima11233224 explică (pentru IIIshaneIII):

Nesimtire!

| IIIshaneIII a răspuns (pentru Anonima11233224):

Stiu ca e o adevarata,, Nesimtire!,, sa iti bati joc de corpul tau in halul asta iti dau dreptate!

Răspuns utilizator avertizat
| Georgiii2000 a răspuns:

Faci sport. cauta pe Youtube exercitii pentru slabilt pentru picioare / burta sunt 10000 de videoclipuri, ai de unde alege. nu uita de cei 1.5 - 2 l de lichide care trebuie consumati zilnic. dar daca vei face sport vei simti nevoia sa bei multa apa ceea ce este bine. evita fast food ul, dulciurile si toate ce afecteaza le sti tu. mancare cat mai sanatoasa, cat mai multe fructe si legume. pe langa asta ai nevoie de ceva important adica RABDARE pentru ca rezultatele nu se vor vede in cateva zile...
Bafta!

| Geanina_Lupoaie_1999 a răspuns:

Pentru slabit, iti recomand dieta rina și evitarea totală a dulciurilor, sucurilor, alcoolului. De celulita putem scăpa doar chirurgical dar pentru a o micșora, făcând.o nevizibila trebuie să facem foarte mult sport (ridicări de greutăți, recomand si x-body), cum am spus mai sus evitarea zahărului in general, consumarea de fructe si legume crude, nuci.
Pe langa astea, Eu folosesc uleiul BIO OIL care se gaseste cam in orice farmacie, și la dm am vazut.

| Mihai50INBRAT a răspuns:

Buna! Te sfatuiesc sa faci sport, dar sa mananci si anumite lucruri, iar de la altele sa te abtii, dar intr-o anumita masura. Eu asa am facut, mult sport si am mancat lucrurile care-mi plac, dar mai rar, nu des.

| EmyEmylia a răspuns:

Fa-ti timp sa te ingrijesti... Poti merge la sala si sa incepi sa mananci mai sanatos dar ia-o dreptat renuntand la prostii si inlocuindu-le cu ceva mai ok. Bafta!
App:esti minunata asa cum esti!